Jelenlegi helyA 2014/2015-ös tanév eredményességi díjátadója az MTA épületében

A 2014/2015-ös tanév eredményességi díjátadója az MTA épületében


Írta . - Beküldve 14 január 2016

A Magyar Diáksport Szövetség 2016. január 13-án tartotta a 2014/2015-ös tanév eredményességi díjátadóját a Magyar Tudományos Akadémia épületében.

Az eseményen részt vett Czunyiné dr. Bertalan Judit, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára, Dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár, Hanesz József, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnöke és Cseh László világ- és Európa bajnok, többszörös olimpiai ezüstérmes úszó.

Megyénk számos kiváló eredmény elismerésének örülhetett. Az általános iskolák pontversenyében a Kecskeméti Széchenyivárosi Arany János Általános Iskola az igen előkelő második helyet szerezte meg, sőt testnevelőjük, Bálint Erika, a megye legeredményesebb testnevelője külön elismerésben is részesült.

A kis iskolák mezőnyében intézményeink soha nem látott sikereket értek el. Pontversenyükben a Nemesnádudvari Német Nemzetiségi Általános Iskola második helyet szerzett, köszönhetően leány kézilabda csapatuk országos bajnoki címének.
A Nyárlőrinci Buzás János Általános Iskola intézményvezetője és testnevelői pedig ugyanebben a kategóriában a legelőkelőbb címet kapta. Labdarúgó csapatuk országos bajnoki, míg fiú atlétika csapatuk országos 4. helyezést ért el, mellyel a kis iskolák legjobbjai lettek az egész országban.

Végezetül egyesületünk a tavalyi Kéttusa Diákolimpia döntőjének megszervezéséért külön díjazásban részesült két másik sportág országos döntőjével egyenrangúan.

A kiváló sikereket a testnevelők, felkészítők és természetesen TANULÓINK nélkül nem érhettük volna el.
Az eredményekhez szívből gratulálunk!

 

A Magyar Diáksport Szövetség honlapja